WIZYTA STUDYJNA W VINCENTIUS W GROENLO

W dniach 11-13 września 2023 r. odbywała się wizyta studyjna przedstawicieli Caritas Diecezji Bydgoskiej z Ks. Dyrektorem Wojciechem Przybyłą w Pomocowym Stowarzyszeniu św. Wincentego w Groenlo. Odbyło się szereg spotkań i wymiana doświadczeń, a także wizyta i pomoc przy załadunku kolejnego transportu pomocowego do Polski. (Zobacz – fotogaleria).

Stowarzyszenie ma tradycje pomocowe od 1953 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 70 – lecia działań charytatywnych. Caritas Diecezji Bydgoskiej współpracuje ze Stowarzyszeniem od 17 lat. Vincentius w Groenlo jest członkiem narodowego Stowarzyszenia Vincentiusa i jako takie aktywne jest w przestrzeni idei chrześcijańskiej. Od 2 lat nowa siedziba Vincentiusa (widoczna na zdjęciach), znajduje się przy ulicy Ruurloseweg.

Podczas naszej wizyty w Groenlo odbyło się także spotkanie Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej z pastorem – proboszczem Bazyliki Mniejszej w Groenlo. Modliliśmy się w intencji dzieł pomocowych Stowarzyszenia oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Wyrażamy wdzięczność naszym Darczyńcom, za wszelkie działania pomocowe. Dziękujemy także za bardzo ciepłe przyjęcie i perfekcyjne zorganizowanie naszej wizyty, która była odpowiedzią na wizytę Stowarzyszenia w Bydgoszczy w kwietniu tego roku.

Facebook

Skip to content