Jałmużna wielkopostna

Wczoraj rozpoczęliśmy Wielki Post, czas, w którym podejmujemy refleksję nad własnym życiem spoglądając na Chrystusa, który dla nas umiera na krzyżu. Jest to też czas powrotu do tego co naprawdę w życiu jest ważne, a co być może zostało zakopane pod nawałem pędu codzienności. Spoglądamy do naszych serc i weryfikujemy swoje wartości. Wielki Post to też czas kiedy w szczególny sposób wpatrując się w cierpiącego Chrystusa myślimy o tych wszystkich, którzy są dotknięci cierpieniem lub samotnością.

Dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję Jałmużna Wielkopostna. W tegorocznej edycji zwracamy uwagę na pomoc seniorom i zachęcamy do rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społecznej na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz.

To także szczególne wezwanie do zainteresowania się osobami potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy.

Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Proponujemy trzy ćwiczenia duchowe – POST, JAŁMUŻNĘ, MODLITWĘ. Zachęcamy, żeby podzielić się w tym szczególnym okresie z potrzebującymi nie tym co nam zbywa, ale tym co ma dla nas wartość. To co zaoszczędzisz dzięki praktyce postu, może dla kogoś uczynić wielkie dobro.

Jałmużna Wielkopostna jest akcją prowadzoną w duchu solidarności międzypokoleniowej, która uwrażliwia młode pokolenie na potrzeby seniorów oraz ich wsparcie dzięki datkom zbieranym do skarbonek i przekazywanym wpłatom. Liczny udział młodych wolontariuszy stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Zbiórki do specjalnie przygotowanych skarbonek będą prowadzone w szkołach i parafiach przez cały okres Wielkiego Postu oraz w następującym po nim Tygodniu Miłosierdzia. Jest to niezwykły czas budowania postaw oraz wrażliwości u najmłodszych. Jak co roku przekazujemy tysiące specjalnych skarbonek dzieciom.

Nawet najmniejsze pociechy będą miały okazje do odłożenia symbolicznego grosza do skarbonki. Jest to wyraz osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka.

Zebrane środki przekazane zostaną do Caritas Polska na dożywianie seniorów i zawożenie do nich gorących obiadów do domów. Akcja wspiera niesamodzielnych i chorych seniorów.

Kampanię można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto:

Konto bankowe PLN:

70 1600 1185 0004 0807 2566 7001

Bank BNP Paribas Bank Polski
Al. Ossolińskich 25
85-093 Bydgoszcz

 

Facebook

Skip to content