Zbiórka dla Ukrainy

Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej wystosował pismo do każdej parafii naszej diecezji z prośbą o zbiórkę pieniężną przeznaczoną na Ukrainę. Poniżej treść pisma:

„Czcigodni Księża/Ojcowie Proboszczowie,

Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. Wobec tego cierpienia nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni, dlatego, w nawiązaniu do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk zarządza, aby we wszystkich parafiach naszej diecezji, po każdej Mszy Świętej w I Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 18 lutego br., zorganizować zbiórkę pieniężną do puszek. W Apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wskazana jest data 14 lutego br. w Środę Popielcową, ale w naszej diecezji w tym dniu zbieramy ofiary na Hospicja. W związku z tym przenosimy „zbiórkę na Ukrainę” na dzień 18 lutego br.

Jako diecezja chcemy wraz z całym Kościołem w Polsce kontynuować wielkie dzieło pomocy potrzebującym Ukraińcom. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących, seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

Ofiary zebrane podczas zbiórki do puszek przekazujemy do 28 lutego 2024 r. na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej. Numer konta: 70 1600 1185 0004 0807 2566 7001, z dopiskiem: „zbiórka Ukraina”.”

Ksiądz Biskup

Krzysztof Włodarczyk

Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej

Facebook

Skip to content