ZBIÓRKA – POMOC DLA SŁOWENII

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,

zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tj. we wtorek, 15 sierpnia 2023 r. na pomoc dla Słowenii.

UWAGA! Zebrane środki prosimy przekazać do Caritas Diecezji Bydgoskiej

70 1600 1185 0004 0807 2566 7001

Bank BNP Paribas Bank Polski

z dopiskiem: Słowenia

A P E L

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o pomoc dla Słowenii

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o  wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu

Polski

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku

Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią – APEL

A P E L Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii

Facebook

Skip to content