Chodź i zobacz. Ogólnopolska pielgrzymka Caritas do sanktuarium w Łagiewnikach

Już 17 czerwca odbędzie się coroczna ogólnopolska pielgrzymka wspólnoty Caritas. We wspomnienie św. brata Alberta wolontariusze, pracownicy, podopieczni i przyjaciele Parafialnych Zespołów Caritas zgromadzą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby związane z Caritas.
Pielgrzymki Caritas to tradycja wyjątkowych spotkań, podczas których wolontariusze, pracownicy, podopieczni i przyjaciele Caritas wspólnie modlą się, odwiedzając miejsca szczególne dla wiernych Kościoła katolickiego w Polsce.
Na nowo doświadczyć Kościoła
– Po trudnym czasie pandemii COVID-19 oraz związanymi z nią ograniczeniami w organizowaniu spotkań, pragniemy z wielkim ewangelicznym entuzjazmem powrócić do wspólnego pielgrzymowania. Wierzymy i mamy nadzieję, że pielgrzymka pozwoli nam na nowo doświadczyć Kościoła, w którym żyje Bóg, posyłający nas ze swoim miłosierdziem do osób potrzebujących – mówi ks. Tomasz Roda, zastępca dyrektora Caritas Polska odpowiedzialny za rozwój wolontariatu.
Tegoroczna pielgrzymka odbywa się 17 czerwca, w liturgiczne wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego, który podczas swojego życia w sposób szczególny opiekował się chorymi i potrzebującymi, a po kanonizacji został patronem pracowników opieki społecznej. – Niech będzie to okazja do odkrycia radości bycia dobrym dla innych jak chleb – mówi ks. Tomasz Roda.
W dniu pielgrzymki mszę świętą będzie sprawował abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W wydarzeniach podczas pielgrzymki wezmą udział o. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji audycji katolickich TVP, albertynka s. Teresa Pawlak CSAPI, koordynatorka wolontariatu w archidiecezji krakowskiej oraz diakonia uwielbienia TO I JA.
Szczególnym momentem będzie uroczyste posłanie pielgrzymów po zakończeniu mszy świętej, aby nieśli Boże Miłosierdzie do swojej diecezji i parafii. Przedstawiciele diecezjalnych Caritas otrzymają symboliczne świece wraz z tekstem modlitwy, które zabiorą do swoich diecezji, aby w dogodnym czasie
zorganizować nabożeństwo dziękczynne za charyzmat pomagania potrzebującym z prośbą o nowe powołania do wspólnoty Parafialnych Zespołów Caritas.
Program pielgrzymki 17.06.2023
9.30 Rejestracja grup i osób indywidualnych uczestniczących w pielgrzymce
10.00 Powitanie i zawiązanie wspólnoty z diakonią muzyczną TO I JA oraz świadectwo siostry albertynki Teresy Pawlak
11.00 Konferencja „Oblicze Miłosierdzia” – o. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji programów katolickich w TVP
12.00 Eucharystia wraz z uroczystym posłaniem niesienia Bożego Miłosierdzia
13.30 Przerwa na posiłek
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa zawierzenia
Po koronce do Bożego Miłosierdzia istnieje możliwość modlitwy i zwiedzenia sanktuarium św. Jana Pawła II (przejście przez kładkę ok. 300 m) oraz nawiedzenia grobu św. s. Faustyny w kaplicy klasztoru.

Facebook

Skip to content