Jesteście największym skarbem Kościoła”

W sobotę, 10 lutego 2018 r. w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią uroczyście obchodzono Światowy Dzień Chorego. Mszę Świętą celebrowali Ks. Wojciech Przybyła, Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz proboszcz parafii ks. Zbigniew Zimniewicz. Ksiądz Dyrektor w homilii przypomniał słowa Jana Pawła II skierowane do chorych „Jesteście największym skarbem Kościoła” i podziękował chorym, cierpiącym i samotnym za ich ogromny wkład w życie Kościoła. Podczas Mszy Świętej kapłani udzielali wiernym Sakramentu Chorych.

Po Mszy Świętej odbył się koncert kwartetu smyczkowego „Virtuoso”. Patronat nad tym koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Przy dźwiękach pięknej muzyki obecni miło spędzili ostatni, sobotni wieczór karnawałowy. Po koncercie wolontariusze zbierali dobrowolne datki na rzecz budowy Hospicjum w Olszewce.