20 marca Prezydenta Polski Andrzej Duda spotkał się w Brusach z wolontariuszami oraz wszystkimi, którzy pomagali przy usuwaniu skutków sierpniowych nawałnic.

Caritas Diecezji Bydgoskiej reprezentowana była przez Dyrektora Ks. Prałata Wojciecha Przybyłę, angażującą się w pomoc drużynę strażaków oraz wolontariuszy.

Caritas Diecezji Bydgoskiej  wyposażyła potrzebujących w sprzęt porządkowy, materiały budowlane, środki czystości, żywność, a także Domki Holenderskie. Na dzień dzisiejszy odbudowane zostało całkowicie 10 dachów (w większości całkowicie nowe konstrukcje) na terenie całej Diecezji Bydgoskiej.

Pomoc jest kontynuowana: w trakcie jest odbudowa kolejnego dachu, a także pomagamy rodzinie z Szynwałdu przystosować do zamieszkania otrzymany dom z bali. Jest to bardzo duży projekt - dom, który wymaga całkowitego odtworzenia.