W dniach 10 – 12.02.2017 r. w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej odbył się Kurs „Nowe Życie”. Kurs ten jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe.

Organizatorem kursu była Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej pod kierunkiem ks. Janusza Tomczaka.

Podczas sobotniej Eucharystii – z racji przypadającego tego dnia Światowego Dnia Chorych swoją modlitwą otoczyliśmy wszystkie osoby chore i cierpiące.

Zarówno wspólnota prowadząca kurs, jak i jego uczestnicy polecali także Bogu w modlitwie wszystkie dzieła miłosierdzia prowadzone przez Bydgoską Caritas.